Eveline 8w1


Eveline 8w1 to pierwsza odżywka do paznokci na rynku budząca tak wiele kontrowersji, dlaczego?
Opis producenta:
Rewolucyjna i unikalna formuła z aktywnym kompleksem Strong Nail wnika w strukturę płytki, dzięki czemu skutecznie ją regeneruje i odbudowuje. Uszczelnia, maksymalnie utwardza oraz pobudza wzrost płytki paznokciowej. Uelastycznia ją, zwiększając odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zabezpiecza przed pękaniem, łamaniem i rozdwajaniem. Sprawia, że zniszczone, matowe paznokcie odzyskują gładką powierzchnię i lśniący połysk. Już po 10 dniach kuracji znikną wszelkie problemy, a Ty będziesz się cieszyć pięknymi i zadbanymi paznokciami.
Intensywna kuracja stworzona dla osób o zniszczonych i łamliwych paznokciach oraz przy osłabieniu płytki po usunięciu tipsów.
STOSOWANIE: codziennie nakładaj jedną warstwę preparatu na paznokcie. Po czterech dniach zmyj nałożone warstwy i rozpocznij czynność ponownie. Stosuj regularnie, gdyż każda nakładana warstwa dogłębnie wnika w płytkę, zapewniając maksymalne wzmocnienie i utwardzenie paznokcia.„
Pojemność: 12ml.
Cena: ok.11zł.


Jak sam producent zapewnia nie jest to typowa odżywka do paznokci, jest to kuracja trwająca 4 tygodnie. Tylko konsekwentność stosowania kosmetyku zapewni nam miarodajny efekt a tym samym jego ocenę. Produkt budzi wiele kontrowersji ze względu na swój bogaty skład jak również wysokie (najwyższe z możliwych dopuszczalnych na rynku PL ) blisko 3% stężenie formaldehydu.

Czy jest formaldehyd?
Formaldehyd to nic innego jak formalina.  W 5% roztworze formaliny przechowuje się i konserwuje się tkanki. W przemyśle kosmetycznym może mieć swoje zastosowanie w lakierach do paznokci w celu utwardzenia płytki. Charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem uczuleń.

Problem z zastosowaniem powyższej kuracji może pojawić się u osób z cienką lub porowatą płytką paznokcia, jak również tzw. "wilgotna płytką", u osób z zaburzeniami hormonalnymi czy po ściągnięciu paznokci sztucznych.
Produkt jak każdy inny, jednych uczula innych nie, u jednych się sprawdzi u innych nie. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie praktyczności produktu przed jego zastosowaniem. Jeżeli masz wątpliwości, co do aktualnego stanu swojego zdrowia, jesteś po przebytej terapii antybiotykowej, przyjmujesz silne leki hormonalne, które mogą mieć wpływ na stan swojej skóry, włosów oraz paznokci ZREZYGNUJ  z używania powyższego produktu. Jeśli pracujesz przy komputerze nie licz na spektakularne efekty. Systematyczne uderzanie paznokciami o klawisze prowadzi do rozdwajania płytki, odżywka może jedynie zminimalizować skutki uboczne.
Niewłaściwe stosowanie odżywki, nie stosowanie się do zaleceń producenta, niesystematyczność oraz czynniki opisane wyżej mogą doprowadzić do onycholizy, tzw. oddzielenie płytki paznokcia od łożyska.  Chora płytka zmienia kolor na biały, szary, żółty, brązowy lub czarny, a miejsce to może być doskonałym miejscem do rozwoju różnych bakterii oraz grzybów. Zmiana taka zazwyczaj poprzedzona jest silnym parzeniem płytki po aplikacji produktu.
Tak jak nie każde buty będę pasować na każdą stopę, jak nie każda farba do włosów zachowała swoją trwałość przez miesiąc, nie każdy balsam do ciała przyniesie oczekiwane rezultaty tak podobnie zachować się może każdy lakier do paznokci i każda odżywka.

Jak sprawdziła się u mnie?
Bardzo sceptyczni podchodzę do stosowanie produktów z "bogatym składem". Podobnie było w przypadku Eveline 8w1. Pierwsza styczność z odżywką miałam blisko 3 lata temu, gdzie tuż po aplikacji wystąpiła u mnie silnie alergiczna reakcja w postaci pieczenia płytki. Wiele dziewczyn pisało już o tym zjawisku. Tym samym uprzedzona możliwością powstania onycholizy odstawiłam odżywkę na półkę, gdzie czekała kolejne tygodnie. Niespełna miesiąc później od pierwszej aplikacji spróbowałam ponownie. O dziwno podobna sytuacja nie powtórzyła się. Stosowałam odżywkę zgodnie z zaleceniami producenta tj, co 4 dni zmywałam produkt z paznokci i przez kolejne 4 malowałam codziennie po jednej warstwie. Przez 6tyg stosowania moje paznokcie wzmocniły się niesamowicie. Śmiało mogę powiedzieć ze w życiu nie miałam takich paznokci;-)


Podsumowując
Odżywke Eveline 8w1 szczerze polecam osobą które w stosunkowo szybkim czasie oczekują znacznych efektów, poprawy stanu paznokci ;-)
 Przyjrzyjmy się bliżej zawartości produktu:

Skład: 
Butyl Acetate - octan butylu, rozpuszczalnik, umożliwiający rozprowadzenie lakieru na paznokciu, po nałożeniu lakieru odparowuje.
Ethyl Acetate

Octan etylu, rozpuszczalnik, umożliwiający rozprowadzenie lakieru na paznokciu, po nałożeniu lakieru odparowuje.
Nirtocellulose

Nitroceluloza, substancja tworząca warstwę lakieru.
Phthalic Anhydride / Trimellitic Anhydride / Glycols Copolymer

Phthalic Anhydride - substancja zmiękczająca, działanie ochronne, pochodzenie chemiczne. Tworzy film na paznokciachzwiązek opatentowany i szeroko stosowany w przemyśle, tworzy na powierzchni specjalną powłokę ochronną.. Używany w produkcji substancji zapachowych i farmaceutyków. / Trimellitic Anhydride- drażniący dla skóry i oczu, może uczulać, podrażnia drogi oddechowe i blony śluzowe, opatentowany i szeroko stosowany w przemyśle, tworzy na powierzchni specjalną powłokę ochronną. / Glycols Copolymer - substancja zmiękczająca, działanie ochronne - regulator lepkości kosmetyku.
Acetyl Tributyl Citrate

Cytrynian acetylotributylu znajduje głównie zastosowanie jako zmiękczacz dla tworzyw sztucznych. Używany także jako emulgator dla maści, jest substancją tworzącą ochronny, stabilny film na skórze, włosach, paznokciach.
Isopropyl Alcohol

Isopropyl Alcohol - substancja chemiczna, podobna do alkoholu etylowego, stosowana jako rozpuszczalnik i konserwant. Ułatwia penetrację składników w głąb skóry/włosów. Może wysuszać i podrażniać, podobnie jak zwykły alkohol. Ma mocniejsze działanie dezynfekujące niż alkohol, ale też jest bardziej od niego toksyczny. Jego negatywne działanie łagodzi się olejami i nawilżaczami. Jednak w dużym stężeniu przesusza włosy i skórę.

Aqua (Water)- woda.

Fomaldehyde - formaldehyd (Aldehyd mrówkowy). Formaldehyd jest bardzo dobrym konserwantem, uważanym za szkodliwy i toksyczny. To właśnie w 5% roztworze formaliny przechowuje się i konserwuje się tkanki. Stosowany w lakierach utwardza płytkę paznokcia. Paradoksalnie może powodować pogorszenie stanu paznokci i alergię. Formaldehyd powstaje podczas niepełnego spalania substancji zawierających węgiel. Otrzymuje się go poprzez utlenianie i odwodornianie metanolu na katalizatorze tlenkowym (molibdeniany żelaza lub bizmutu) lub srebrowym.Stosowany do wyrobu żywic syntetycznych, włókien chemicznych, barwników i jako środek odkażający. Jest stosowany również jako konserwant. Jego numer jako dodatku do żywności to E 240.

Acetyl Triethyl Citrate substancja ciekła używana jako zapach lub emulsja zapachowa. Jest również uplastyczniaczem lub rozpuszczalnikiem nośników dozwolonym w: dodatkach do żywności oraz materiałów mających kontakt z żywnością,medycynie, farmaceutyce, polimerach (szczególnie celulozy), sprayach do włosów i w aerozolach. Acetyl Triethyl Citrate jest substancją tworzącą ochronny, stabilny film na skórze, włosach, paznokciach.

Stearalkonium Hectorite substancja antystatyczna oraz konserwująca. Zapobiega elektryzowaniu się włosów, kondycjonuje. Uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu

Adipic Acid / Fumaric Acid / Phthalic Acid/ Tricyclodecane Dimethanol Copolymer
Adipic Acid (kwas adypinowy)- zmiękcza, tworzy ochronny film, wykazuje działanie antystatyczne, regulator pH, stabilizuje pH w kosmetykach. / Fumaric Acid - kwas fumarowy, jest kwasem naturalnie występującym w wielu owocach i warzywach. Przemysłowo uzyskiwany poprzez fermentację cukrów przy pomocy grzybów,
 lub też poprzez syntezę chemiczną. Jest częścią metabolizmu w każdej żywej komórce.Używany jako kwas i stabilizator strukturalny w szerokim zakresie produktów. / Tricyclodecane Dimethanol Copolymer - substancja filmotwórcza.

CI 77891 (Titanium Dioxide) - dwutlenek tytanu, mineralny filtr UV i jednocześnie naturalny biały pigment, stosowany w kosmetykach naturalnych.
N-Butyl Alcohol

N-Butyl Alcohol - butanol, stosowany jako rozpuszczalnik w procesach chemicznych oraz włókiennictwie. Jest również używany jako rozpuszczalnik do farb, składnik lakierów, olejów hydraulicznych oraz płynów hamulcowych. Na bazie butanolu produkowane są niektóre perfumy.
Citric Acid

Citric Acid - kwas cytrynowy, naturalny konserwant, regulator pH.

Diamond Powder- puder diamentowy, stosowany w pudrach i innych kosmtykach kolorwych w proszkuorazi kremach do twarzy, nadaje skórze blasku i rozświetla dzięki optycznym właściwościom diamentów. Nie zatyka porów, nadaje skórze blasku, sprwia, że twar nie jest "płaska". Stosowany w lakierach do paznokci wmacnia i utwardza płytkę paznokcia.

0 komentarze :

Prześlij komentarz

 

Certyfikaty

Łączna liczba wyświetleń

KONTAKT

e-mail: madziaams@gmail.com

07472103491 (UK)

Manchester M9

poniedziałek - piątek godz.10:00 - 20:00 (ostania usługa godz 18:00)

sobota godz godz. 10:00 -20:00


Flickr Photostream