Bezpieczeństwo i higiena pracy w salonie stylizacji paznokciW gabinecie kosmetycznym jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo zarażenia się chorobami zakaźnymi różnego pochodzenia. Są to miedzy innymi zakażenia wirusami (wirusem zapalenia wątroby typu B i C, wirusem HIV, wirusem papilloma – HPV), bakteriami (gronkowcem złocistym, paciorkowcami ropotwórczymi), grzybami (drożdżakami, grzybami z rodzaju Pityrosporum wywołującymi łupież). Przestrzeganie higieny w takich placówkach jest bardzo istotną kwestią. W salonach kosmetycznych niejednokrotnie mamy do czynienia z naruszeniem ciągłości skóry, co sprzyja powstawaniu zakażeń. Brak przestrzegania zasad higieny, czy też nieodpowiednia sterylizacja narzędzi może doprowadzić do przenoszenia chorób zakaźnych z jednego klienta na drugiego.
Usuwanie drobnoustrojów poprzez mycie i dezynfekcję: narzędzi, powierzchni oraz skóry minimalizuje przenoszenie infekcji.

Obowiązkiem każdej profesjonalistki jest zadbanie o maksymalną higienę pracy.

Dla salonów stylizacji paznokci sytuacja przedstawia się następująco:
-         dłonie zarówno klientki jak i stylistki przed przystąpieniem do zabiegu powinny zostać zdezynfekowane preparatem do tego przeznaczonym. Środkiem dezynfekcyjnym nie jest spirytus ani woda utleniona! Do najbardziej popularnych firm zalicza się Ecolab, Braun czy Esteer. Dodatkowo zabieg wykonywany winien być w RĘKAWICZKACH JEDNORAZOWYCH,
-         do wykonywania zabiegu wykorzystywane są czyste  NOWE I JEDNORAZOWE PILNIKI lub pakiety pilników przeznaczone dla konkretnej klientki przechowywane w osobnym podpisanym woreczku.
-         Wszystkie narzędzia mogące naruszyć ciągłość tkanki tj. kopytko do skórek, cążki, frezy wykorzystywane podczas zabiegu podlegają głębokiej dezynfekcji bezpośrednio po i przed wykonaniem zabiegu, w roztworze płynu do dezynfekcji, o spektrum działania i stężeniu odpowiadającym warunkom pracy.
-         Do czyszczenia powierzchni tj. lampki uv, stolika powinien zostać zastosowany środek myjąco-dezynfekujący.Pamiętajmy zatem, stosowanie odpowiednich procedur gwarantuje wysoki standard i bezpieczeństwo wykonywanych usług.


odsyłam do lektury 0 komentarze :

Prześlij komentarz

 

Certyfikaty

Łączna liczba wyświetleń

KONTAKT

e-mail: madziaams@gmail.com

07472103491 (UK)

Manchester M9

poniedziałek - piątek godz.10:00 - 20:00 (ostania usługa godz 18:00)

sobota godz godz. 10:00 -20:00


Flickr Photostream